Search
En
Menu Close
Back to all

هزینه های انرژی خورشیدی

برخی از مردم درک ناقصی از انرژی خورشیدی دارند. در حالی که درست است نور خورشید رایگان است، اما برق تولید شده از طریق سیستم های فوتو ولتاییک PV رایگان نیست. عوامل زیادی در تعیین اینکه آیا نصب یک سیستم خورشیدی یا فوتو ولتاییک PV ارزش اقتصادی داردیا نه وجود دارد که در این مقاله آنها را بررسی میکنیم.

اولین سوال در مورد محل زندگی شما می‌باشد. افرادی که در مناطق آفتابی جهان زندگی می‌کنند از مزایای بیشتری نسبت به کسانی که در مکان های کمتر آفتابی قرار دارند، برخوردار هستند، زیرا سیستم های فوتو ولتاییک PV آنها به طور کلی قادر به تولید برق بیشتری هستند. هزینه آب، برق و امکانات در یک منطقه باید در بالای هزینه ها منظور شود. نرخ برق به شدت از مکانی به مکان دیگر متفاوت است، بنابراین افرادی که در شمال زندگی می‌کنند سیسمهای سولار یا خورشیدی را در نظر میگیرند اگرنرخ برق آنها به نسبت بالا باشد.

در مرحله بعد هزینه نصب وجود دارد؛ همانطور که احتمالا از بحث ما در مورد سیستمهای فوتو ولتاییک PV خانگی متوجه شده اید، در یک سیستم خورشیدی یا فوتو ولتاییک نیاز به تعدادی سخت افزار وجود دارد. در حال حاضر (سال 2018) نصب و راه اندازی یک سیستم خورشیدی حدود 1 تا 2 دلار در هر وات هزینه دارد. هر چه سیستم بزرگتر باشد، هزینه در هر وات آن معمولاً کمتر می‌گردد. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید بسیاری از سیستم های انرژی خورشیدی به طور کامل در 100٪ زمان انرژی الکتریکی مصرفی ما را پوشش نمی‌دهند. احتمالا، شما همچنان باید یک قبض برق داشته باشید، اگرچه مطمئنا قیمت برق مصرفی شما بسیارکم تر از زمانی است که در هنوز سیستمهای خورشیدی را نصب نکرده بودید.

علیرغم قیمت معلوم شده، در برخی از کشورها چند راه بالقوه برای پرداخت هزینه سیستم فوتو ولتاییک PV برای ساکنین و شرکت هایی که مایل به بروز رسانی و خورشیدی شدن هستند، وجود دارد. این می‌تواند به شکل مشوق های مالیات دولتی، تخفیف هایی برای بهره برداری از امکانات کمپانی ها و سایر امکانات مالی باشد. علاوه بر این، بسته به اینکه چقدر تنظیم پانل خورشیدی بزرگ است و اینکه چگونه این کار را انجام می‌دهید، می‌تواند با تولید مازاد برق مصرفی خود و فروش برق به شبکه سراسری برق،کمک کنید تا هزینه ها زودتر پرداخت شود. در نهایت، وجود یک سیستم خورشیدی در برآورد ارزش یک خانه نیز مهم است. انتظار می‌رود نصب یک سیستم PV هزاران دلار به ارزش خانه اضافه کند.

در حال حاضر، انرژی خورشیدی همچنان مشکلات رقابتی با سایر حامل های انرژی را دارد، اما هزینه های آن روز به روز کاهش می‌یابد. طرفداران اعتقاد دارند که سیستمهای فوتو ولتاییک PV یک روز در مناطق شهری و همچنین مناطق دور افتادهمقرون به صرفه خواهد بود. بخشی از مشکل این است که تولید باید در مقیاس بزرگ انجام شود تا هزینه ها را تا آنجا که ممکن است کاهش دهد. با این وجود تقاضا برای سیستمهای فوتو ولتاییک PV ، تا زمانی که قیمت ها به سطح رقابتی برسد، به نسبت سایر رقبا مانند سوخت های فسیلی بسیار پایین خواهد بود. اما این امید وجود دارد که ، با افزایش تقاضا و بهبودکارایی ماژولها، قیمت ها کاهش ‌یابد و جهان به طور فزاینده ای از نگرانی های زیست محیطی مرتبط با منابع انرژی فسیلی آگاه شود؛ و احتمالا فتوولتائیک ها آینده ای نویدبخش خواهند داشت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سلول های خورشیدی و موضوعات مرتبط، لینکهای زیر را بررسی کنید.

Comments
Leave your comment Close