جستجو
Back to all

دماسنج دیجیتالی

نکاتی در مورد انتخاب دماسنج دیجیتالی :

برای انتخاب یک دماسنج دیجیتالی مناسب ابتدا بایستی ببینیم که کاربرد این دماسنج کجاست و یا اینکه ما چه چیزی را از این دماسنج دیجیتالی انتظار داریم. دماسنجها انواع بسیار زیادی دارند که با توجه به کاربردشان دارای حساسیت ، دقت و رنج دمایی متفاوتی هستند.

برخی از انواع ماسنج دیجیتالی  :

دماسنج و رطوبت سنج دیجیتالی محیطی

این نوع از دماسنج دیجیتالی که عمدتا همراه با رطوبت سنج دیجیتالی و ساعت در یک دستگاه به صورت ترکیبی ساخته میشوند و معمولا فقط نمایشگر دما و رطوبت هستند. این دماسنج رطوبت سنجهای دیجیتالی معمولا دارای دقت قابل قبول و قیمت پایینی هستند و به دلیل استفاده در محیط خانه از طراحی زیبا و صفحه نمایش بزرگی بهره میبرند. دماسنج دیجیتالی محیطی معمولا در خانه ، دفتر کار ، گلخانه های کوچک ، ادارات ، اتاق کودک و ... قابل استفاده است.

دماسنج دیجیتال محیطی

 خرید دماسنج دیجیتالی 

برخی از این نوع نمایشگرهای دما و رطوبت دارای یک سنسور اضافی نیز هستند که معمولا با یک سیم کوتاه حدودا یک متری از نمایشگر فاصله میگیرند و به اصطلاح دمای داخل و خارج را که با IN و OUT مشخص شده را نمایش میدهند. مثلا در یک گلخانه کوچک خانگی دمای داخل بایستی از دمای خانه متفاوت باشد به راحتی این امکان وجود دارد که سنسور دوم را از یک سوراخ داخل گلخانه قرار داد و دمای آن را کنترل کرد و همچنین از این دماسنج دیجیتالی میتوان به عنوان دماسنج اتاق نوزاد و کودک استفاده کرد.

دماسنج رطوبت سنج دیجیتال محیطی

 خرید دماسنج دیجیتالی دو سنسور

به این نوع از دماسنجها اصطلاحا نمایشگر محیطی دما نیز می گویند. مدلهایی که در تصاویر فوق ملاحظه میکنید امکان ذخیره حداکثر و حد اقل دمای ثبت شده را نیز دارند.

 

دماسنج دیجیتالی پزشکی

دماسنج پزشکی همانطور که از نام این محصول مشخص است جزء ابزارآلات پزشکی محسوب میشود ، بنابر این بایستی از دقت  عملکرد بسیار بالایی بهره مند باشد و همچنین مجوزها و استانداردهای لازم را دریافت کرده باشد.

دماسنجهای پزشکی نیز انواع مختلفی دارند ازجمله دماسنج های دیجیتالی غیر تماسی یا لیزری، دماسنجهای دیجیتال تماسی که معمولا زیر بغل یا داخل دهان قرار میگیرند و .. .

دماسنج دیجیتال پزشکی

 

دماسنج دیجیتالی میله ای

از دماسنج دیجیتال میله ای در محیطهای مختلفی از جمله خانه ، محیطهای صنعتی و ... برای اندازه گیری عمق مواد از جمله غذا ، مایعات ، مواد شیمیایی ، غلات و .. استفاده میشود. دماسنج دیجیتال میله ای از یک میله که سنسور دما داخل آن قرار دارد و یک نمایشگر در انتهای آن تشکیل شده است و معمولا از  جنس استیل ضد زنگ و خوردگی درست میشود.

دماسنج میله ای

 

نظرات
انصراف از نظر close